Webasto oraz Samsung SDI planują współpracę przy produkcji akumulatorów dla elektrycznych pojazdów użytkowych.

 

 

 

Webasto, globalny partner systemowy niemal wszystkich producentów z branży motoryzacyjnej, oraz koreańska firma Samsung SDI zawarły 9 marca 2018 r. porozumienie w sprawie przyszłej współpracy. List intencyjny, podpisany przez przedstawicieli obu firm w siedzibie firmy Webasto w Stockdorfie, przewiduje współpracę w dziedzinie produkcji akumulatorów wysokonapięciowych dla sektora pojazdów użytkowych.

 

Porozumienie obejmuje opracowanie i dostawy modułów akumulatorowych Samsung SDI, zoptymalizowanych pod kątem opracowanej przez Webasto koncepcji standardu wielopakietowych akumulatorów dla pojazdów użytkowych. Moduły akumulatorowe Samsung SDI, zbudowane w oparciu o pryzmatyczne ogniwa litowo-jonowe, gwarantują najlepsze parametry pod względem gęstości energii i wykorzystania przestrzeni. Webasto będzie integrować te moduły w pakiety akumulatorowe, z których z kolei powstawać będą akumulatory. Takie systemowe podejście ułatwia tworzenie rozwiązań optymalnie dostosowanych do konkretnych wymagań producentów pojazdów użytkowych.

 

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości rozwijania systemów akumulatorowych odznaczających się najwyższą jakością i przystępną ceną razem z tak znakomitym partnerem jak Samsung SDI” – mówi Hartung Wilstermann, wiceprezes działu E-Solutions & Services Webasto Group. – „Współpraca z Samsung SDI to dla nas ważny krok w kierunku pozycji wiodącego globalnego partnera systemowego w sektorze akumulatorów. Dziedzina ta ma trzy ważne aspekty, w których mamy bardzo duże doświadczenie. Obok zarządzania temperaturą są to integracja dużych podzespołów w pojazdach oraz optymalizacja technologii produkcji. Pozwoli nam to w przyszłości zapewniać producentom pojazdów optymalne wsparcie w zakresie akumulatorów”.

 

Opracowanie systemów akumulatorowych to jeden z kilku strategicznych obszarów, o które wzbogaciła się oferta Webasto. Zaangażowanie firmy w elektromobilność jest elementem strategii opartej na dwóch filarach – wzmacnianiu podstawowych obszarów działalności i otwieraniu nowych obszarów, zgodnych z profilem kompetencji firmy. Oprócz rozwoju systemów akumulatorowych obejmuje to również systemy ładowania dla klientów prywatnych i komercyjnych.